הכלכלה בישראל

העיר הכי מבוקר בעולם 2017

קטגוריה: הכלכלה בישראל, תאריך הוספה: 07.01.2018,

במקום ראשון: בנגקוק, תאילנד. 20.2 מיליון מבקרים

בנקוק היא בירת תאילנד, אחת הערים הגדולות באסיה ומיעדי התיירות הפופולריים בעולם. אוכלוסייתה מוערכת בכ – 9 מיליון תושבים. העיר נמצאת בעיקול של נהר צ’או פראיה, קרוב למפרץ תאילנד.

פירוש השם העתיק “בנגקוק” בתאית הוא “כפר השזיפים” , אבל שמה התאי “קרונג טפ” (עיר המלאכים), קיצור לשם שרשום בספר השיאים של גינס כשם העיר הארוך בעולם: “קְרוּנְגְ-טֶפּ-מַהָנָאכוֹן אָמוֹן-רַטָנָאקוֹסִין מַהִינְטָרָה-יוּתָאיָה מַהָאדִילוֹקְפוֹפּ נוֹפַרָאט-רַצַ’טָאנִי-בּוּרִירוֹם אוּדוֹם-רַצָ’נִיוְוֶט-מַהָאסָטַן אָמוֹן-פִימַנָוּוָאטָן- סַטִיט סָקַטַטִיָּה-וִיצָאנוּ-קַמְפְּרָאסִיט”. שם שתרגומו הוא “העיר הגדולה של המלאכים, משכן בודהה האזמרגד, מושב השלטון השמימי, הבירה הגדולה של העולם המעוטרת בתשע אבני החן, עיר נפלאה מלאת ארמונות מלכותיים אשר דומים לארמונות השמימיים של התגלמויות האלים, העיר של האל אינדרה”.

נמל התעופה המרכזי של בנגקוק נקרא “בנגקוק סוברנבהומי” והוא שדה התעופה הגדול ביותר בתאילנד, ואחד מ- 10 שדות התעופה העמוסים ביותר בעולם. בשדה התעופה עוברים כ- 40 מיליון נוסעים מדי שנה, והוא מרוחק כ- 17 ק”מ ממרכז העיר, הגישה משדה התעופה למרכז בנגקוק מתאפשרת באמצעות תחבורה ציבוריות (מוניות ואוטובוסים) אך קחו לתשומת ליבכם שהנסיעה למרכז העיר אורכת קרוב לשעה בעקבות עומסי התנועה הרבים שבעיר. שדה תעופה זה מרכז אליו את מרבית הנוסעים המגיעים לתאילנד כחלק מטיול מתמשך ברחבי המזרח הרחוק, ובעיני רבים הוא נחשב “לשער הכניסה האווירי למזרח הרחוק”.

מקדש האזמרגד הינו חלק מן הארמון המלכותי, והוא נחשב למקום המקודש ביותר בתאילנד. המקדש בנוי מכ- 100 מבנים צבועים בצבעים בוהקים, פסיפסים וגגות מצופי זהב, וליבו הוא פסל קטן (בסך הכל כ-60-70 ס”מ בגובהה) של בודהה הקרוי הבודהה מאיזמרגד (Emerald Budha) אף כי אינו עשוי מאיזמרגד, אלא מאבן ירקן (Jade).
מקדש פו, בקרבת הארמון הגדול, ידוע בעיקר בשל פסל הבודהא השוכב העצום והמרשים הנמצא בו, שהוא פסל הבודהא השוכב הגדול ביותר בתאילנד. תנוחת השכיבה של הפסל מסמלת את הגעתו של הבודהה לנירוונה (“ניבאנה”, Nibbana, בבודהיזם התרוואדי). אורכו של הפסל הוא 46 מטרים, וגובהו 15 מטרים. הפסל מצופה זהב מכף רגל ועד ראש, ועיניו וכפות רגליו מעוטרות באם הפנינה.
ארמון המלך (Phra Borom Maha Ratcha Wang), שנבנה בשנת 1782 בידי המלך ראמה הראשון, היה בעבר מקום מושבם של מלכי תאילנד, וכיום הוא אחד מהאתרים החשובים והפופולריים ביותר במדינה.
שוק סוף השבוע Chatuchak הוא השוק הפתוח הגדול ביותר בתאילנד, ואחד השווקים המפורסמים והמומלצים בבנגקוק. למרות שמו, חלקו פועל גם במהלך השבוע, ויש בו יותר מ-15,000 דוכני ממכר שונים.

BestTravel
Photo Mihael Neiman artphotograph

מאמרים נוספים

ביטוח רפואי לתיירים השוהים בישראל – איילון חברה לביטוח בע”מ
קטגוריה: Без рубрики, תאריך הוספה: 22.03.2019

איילון חברה לביטוח בע”מ מציעה לתיירים השוהים במדינת ישראל ביטוח רפואי. השירותים רפואיים ניתנים באמצעות “שירותי בריאות כללית” באמצעות כרטיס מגנטי הניתן לכל מבוטח בדומה לאזרחים הישראלים החברים בקופה. מי יכול להצטרף לביטוח? # תושבי חוץ, בחורי ישיבה, בני נוער וסטודנטים, המגיעים לישראל למטרות בילוי, תיירות ולימודים לתקופות קצרות וארוכות. ...

המשך
ביטוח תיירים עבור תושבי חוץ הבאים לטייל בישראל בהראל – Tour & Care
קטגוריה: Без рубрики, תאריך הוספה: 04.02.2019

פוליסת ביטוח הבריאות של הראל לתיירים בישראל מעניקה למבוטחיה כיסוי עבור מבחר הוצאות רפואיות בעת אשפוז ושלא בעת אשפוז, כגון: ביקור אצל רופא מומחה, בדיקות, תרופות ועוד. לרשות המבוטח עומד מערך שירותי בריאות בפריסה ארצית, הכולל רופאים, מעבדות, מכונים ובתי מרקחת. פוליסת ביטוח הבריאות Tour & Care מיועדת לתיירים ולתושבים ...

המשך