הכלכלה בישראל

10 היעדים הכי זולים בעולם לחופשה פרק 4

קטגוריה: הכלכלה בישראל, תאריך הוספה: 06.01.2018,

10 היעדים הכי זולים בעולם לחופשה:

1. סופיה, בולגריה.
2. קהיר,(Cairo) מצרים
3. קרטחנה (Cartagena), קולומביה
4. בוקרשט, רומניה
5. אנטליה, טורקיה
6. סיאם ריפ (Siem Reap), קמבודיה
7. קייב,(Kiev) אוקראינה
8. מנילה,(Manila) הפיליפינים
9. מקסיקו ,(México) סיטי, מקסיקו
10. סלימה (Sliema), מלטה

10. מקסיקו סיטי היא בירתה של מקסיקו. עיר זו מהווה את מרכזה המסחרי, התעשייתי, החברתי והתרבותי של מקסיקו, והיא העיר הגדולה והמאוכלסת ביותר במדינה ובכל צפון אמריקה. בעיר עצמה 8,587,132 תושבים (אומדן 2009) ובמטרופולין שלה, ששטחה 4,979 קמ”ר, יש כ-23.3 מיליון תושבים. המטרופולין של מקסיקו סיטי היא השלישית בעולם בגודל אוכלוסייתה.

מקסיקו סיטי שוכנת בעמק מקסיקו, רמה מישורית גדולה ששטחה הוא כ-9,500 קילומטרים רבועים. הרמה מוקפת בהרי געש מושלגים, שגובהם נע בין 3,900 מטרים לכדי 5,000 מטרים מעל גובה פני הים. עשרות אלפי מפעלים ברחבי המטרופולין ולמעלה מ-4 מיליון כלי רכב ממונעים הופכים את המטרופולין כולה לאחד האזורים האורבניים המזוהמים בעולם. האקלים הממוזג, המיקום הגאוגרפי (דרומית לחוג הסרטן) ומבנה פני השטח גוררים את הימצאותם של זרמי רוחות חלשים מאוד ואינם מאפשרים תחלופה שוטפת של אוויר – ועל כן זיהום האוויר קשה כפליים.
במקסיקו פעילות קהילות יהודיות בערים גוודלחרה, מונטריי וטיחואנה. בערים וראקרוס ופואבלה יש קהילות קטנות של קתולים המייחסים עצמם עדיין לאנוסים ומחפשים קשר עם ישראל ועם נציגיה. הקהילות היהודיות אינן מוכנות להכיר בהם כיהודים ולקלוט אותם למסגרותיהם.
אטרקציות, זהו שמה השני של מקסיקו סיטי, שמציעה לקהל מבקריה מגוון אדיר של אטרקציות לכל גיל ולכל כיס. אם אתם חובבי ארכיטקטורה ואומנות אל תפספסו את המוזיאונים, הכנסיות והבנייה הספרדית-קולוניאלית.

זוקאלו היא הכיכר השלישית בגודלה בעולם ואחד המקומות החשובים והתוססים בעיר. שמה המקורי של הכיכר הוא כיכר החוקה (בספרדית:Plaza De La Constitucion) אך דבקה בה המילה האצטקית “זוקאלו”, כנראה זכר לימים שישבו במקום האצטקים. במרכז הכיכר מתנפנף דגל עצום של מקסיקו, שבכל בוקר בשעה 6:00 מעלים אותו לראש התורן, ובמהלך היום גודשים אותה מאות תיירים, תושבים ושוטרים.

. תאוטיאוקאן, או מקדש השמש והירח, הוא אחד מאתרי העתיקות המרשימים ביותר במקסיקו. לפני אלפי שנים הייתה במקום אחת הערים הגדולות ביותר בעולם וכשהאצטקים גילו אותה, הם לא האמינו שיד-אדם בנתה אותה משום שהייתה כ”כ יפה וקבעו שהיא יצירת האלים. הגודל האדיר והבנייה המדוייקת של המקום משקפים את התחכום הרב של המתיישבים המקסיקנים הקדומים.

הקתדרלה, או בשמה המלא “קתדרלת מטרופוליטנה” (Catedral Metropolitana), היא אחת הכנסיות הגדולות והעתיקות ביותר ביבשת אמריקה. הקתדרלה, הממוקמת בכיכר זוקאלו, נבנתה במאה ה-16 ע”י הספרדים ונחשבת לפנינה אדריכלית של ממש. כמו כן, חלק מהחומרים מהם היא בנויה הם למעשה שרידים של העיר האצטקית ההרוסה שהייתה במקום מקסיקו סיטי של ימינו.

ארמון הנשיאות הוא מקום מושבו של נשיא מקסיקו ושל כל שליטיה בעבר. בארמון, שנהרס ונבנה מחדש לסירוגין, התגוררו שליטים רבים כגון מוקטזומה (מלך אצטקי) או הספרדים הכובשים. זהו מקום בעל ערך פוליטי חשוב וכן ערך תרבותי רב – את הארמון מעטרים ציורי קיר ענקיים של הצייר הלאומי של מקסיקו, דייגו ריברה. הציורים מלאי פרטים ומשקפים את דעותיו הפוליטיות ואת הלך הרוח של הצייר, וכן את ההסטוריה המפוארת והארוכה של מקסיקו.

BestTravel
Photo Mihael Neiman artphotograph

מאמרים נוספים

ביטוח רפואי לתיירים השוהים בישראל – איילון חברה לביטוח בע”מ
קטגוריה: Без рубрики, תאריך הוספה: 22.03.2019

איילון חברה לביטוח בע”מ מציעה לתיירים השוהים במדינת ישראל ביטוח רפואי. השירותים רפואיים ניתנים באמצעות “שירותי בריאות כללית” באמצעות כרטיס מגנטי הניתן לכל מבוטח בדומה לאזרחים הישראלים החברים בקופה. מי יכול להצטרף לביטוח? # תושבי חוץ, בחורי ישיבה, בני נוער וסטודנטים, המגיעים לישראל למטרות בילוי, תיירות ולימודים לתקופות קצרות וארוכות. ...

המשך
ביטוח תיירים עבור תושבי חוץ הבאים לטייל בישראל בהראל – Tour & Care
קטגוריה: Без рубрики, תאריך הוספה: 04.02.2019

פוליסת ביטוח הבריאות של הראל לתיירים בישראל מעניקה למבוטחיה כיסוי עבור מבחר הוצאות רפואיות בעת אשפוז ושלא בעת אשפוז, כגון: ביקור אצל רופא מומחה, בדיקות, תרופות ועוד. לרשות המבוטח עומד מערך שירותי בריאות בפריסה ארצית, הכולל רופאים, מעבדות, מכונים ובתי מרקחת. פוליסת ביטוח הבריאות Tour & Care מיועדת לתיירים ולתושבים ...

המשך