Без рубрики

Airbnb – פלטפורמת התיירות המהפכנית

קטגוריה: Без рубрики, תאריך הוספה: 16.12.2017,

Airbnb הוא אתר אינטרנט המתווך בין שוכרי יחידות נופש להשכרה או יחידות מגורים לטווח קצר לבין בעלים של יחידות כאלו, בדרך כלל אנשים פרטיים שאינם מנהלים בית מלון. האתר הוקם באוגוסט 2008 על ידי ניית’ן בלייקרציק, בריאן צ’סקי וג’ו גביה. ביולי 2012, לחברה היו יותר מ-200 אלף מודעות באתר ביותר מ-26 אלף ערים ביותר מ-192 מדינות, עם יותר ממיליון מארחים ומטיילים רשומים במערכת. המודעות כוללות חדרים פרטיים, דירות שלמות, טירות, סירות, אחוזות, בתי עץ, טיפי, איגלו, בתים בעיצוב מיוחד, איים פרטיים וסוגי נכסים אחרים. החברה היא אחת הדוגמאות המשמעותיות ביותר של כלכלה משתפת.

בשנת 2013 היו רשומות באתר כ-7,000 דירות להשכרה בישראל, ושנה קודם לכן הוזמנו דרך האתר כ-80 אלף לילות לינה לדירות אלו.

שווי החברה נוסק מאז הקמתה בקצב מהיר. במרץ 2015 הוערך שווי החברה בכ-20 מיליארד דולר (כפול מאשר שנה קודם לכן).

נהוג לייחס את הצלחתה המטאורית של החברה ליכולת לבנות אמון בין המשכיר לשוכר. אמון זה נבנה על בסיס מנגנון הזדהות חזק הכולל מספר טלפון מאומת, מספר כרטיס אשראי, צילום של תעודה הכוללת תמונה שהונפקה על ידי גוף ממשלתי כלשהו, כמו למשל רישיון נהיגה או דרכון, וחברות ברשת חברתית בעלת מנגנון הזדהות מוכר כמו למשל “גוגל פלוס”, “פייסבוק” או “לינקדאין”.

כל אחד ממשתמשי האתר יכול להכניס לפרופיל שלו מרכיבי הזדהות ככל שירצה, אבל סטטוס “הזדהות מאומתת”, ככל הידוע, מחייב ארבעה מרכיבי זיהוי שונים לכל הפחות, ובכללם תעודה עם תמונה.

מרכיב שני הן המלצות שכל חבר Airbnb יכול לכתוב על כל חבר אחר. מרכיב שלישי נשען על אמון מצטבר הנובע ממילוי חוות-דעת של שוכרים על משכירים ולהפך. למנגנון זה יש תרומה משמעותית, מכיוון שיכולים להשתתף בו רק שוכר-משכיר, לאחר שהשלימו עסקה ביניהם. מילוי חוות הדעת כולל גם מתן “כוכבים” על מספר פרמטרים אופייניים.

מרכיב רביעי היא שיטת התשלום. ככלל, השוכר משלם לאתר Airbnb ולא למשכיר. השוכר יכול לבטל את העסקה עד 24 שעות לפני הכניסה לדירה (עם או בלי קנס, לפי קביעת המשכיר). Airbnb משלמים למשכיר רק 24 שעות אחרי שהשוכר נכנס בפועל לדירה. מנגנון זה גורם לכך שלא נדרש, בשום שלב, עיסוק בכסף מזומן, והעסקאות הן תמיד דרך ישות עסקית גדולה ואיתנה ולא בין אנשים פרטיים.

מרכיב חמישי הוא ביטוח. אחרי כמה אירועים משמעותיים, נכון להיום (דצמבר 2013), החברה מבטחת את המשכיר הן מסיכוני שרפה/הצפה וכדומה והן מסיכוני ונדליזם של מתארחים.

האתר מאפשר תשלומים “דרך האינטרנט” במגוון שיטות. תכונה זו מאפשר להשלים עסקאות ע” לחיצת כפתור אחת ואשרור – גם מעמדת מחשב שולחני וגם באמצעות מחשב נייד או טלפון סלולרי.

מאמרים נוספים

ביטוח רפואי לתיירים השוהים בישראל – איילון חברה לביטוח בע”מ
קטגוריה: Без рубрики, תאריך הוספה: 22.03.2019

איילון חברה לביטוח בע”מ מציעה לתיירים השוהים במדינת ישראל ביטוח רפואי. השירותים רפואיים ניתנים באמצעות “שירותי בריאות כללית” באמצעות כרטיס מגנטי הניתן לכל מבוטח בדומה לאזרחים הישראלים החברים בקופה. מי יכול להצטרף לביטוח? # תושבי חוץ, בחורי ישיבה, בני נוער וסטודנטים, המגיעים לישראל למטרות בילוי, תיירות ולימודים לתקופות קצרות וארוכות. ...

המשך
ביטוח תיירים עבור תושבי חוץ הבאים לטייל בישראל בהראל – Tour & Care
קטגוריה: Без рубрики, תאריך הוספה: 04.02.2019

פוליסת ביטוח הבריאות של הראל לתיירים בישראל מעניקה למבוטחיה כיסוי עבור מבחר הוצאות רפואיות בעת אשפוז ושלא בעת אשפוז, כגון: ביקור אצל רופא מומחה, בדיקות, תרופות ועוד. לרשות המבוטח עומד מערך שירותי בריאות בפריסה ארצית, הכולל רופאים, מעבדות, מכונים ובתי מרקחת. פוליסת ביטוח הבריאות Tour & Care מיועדת לתיירים ולתושבים ...

המשך