ביטוח תיירים בישראל

טיפים להשכרת רכב בחו”ל

קטגוריה: ביטוח תיירים בישראל, תאריך הוספה: 29.10.2017,

ביצוע הזמנת רכב
רצוי ומומלץ להזמין את הרכב השכור כחודש מראש וביחד עם כרטיסי הטיסה. המלצה זו תקפה בייחוד בעונות התיירות או כאשר המדובר בהזמנה של רכבי מיני-ואן או רכבים אוטומטים.

מסמכים חשובים
וודאו כי יש ברשותכם רשיון נהיגה ישראלי בתוקף ורשיון נהיגה בינלאומי. בנוסף, עליכם להגיע לדלפק חברת ההשכרה עם כרטיס אשראי בינלאומי על שם הנהג הראשי ושובר שכירות מודפס.

חישוב ימי שכירות
השכרת הרכב מחושבת לפי פרקי זמן של 24 שעות מרגע איסוף הרכב. יש להקפיד על החזרת הרכב במועד אשר צויין בעת איסוף הרכב. איחור בהחזרת הרכב יחוייב בתשלום של יום שכירות שלם, לפי התעריף המקומי, ובתוספת מיסים מקומיים.

תידלוק הרכב
ברוב המקרים הרכב נמסר עם מיכל דלק מלא, וכך גם עליכם להחזירו. במקרה וקיבלתם את הרכב עם מיכל חסר דירשו כי הדבר יצויין על חוזה השכירות. חשוב להקפיד למלא את סוג הדלק המתאים לרכב (המופיע על דלתית המיכל ובספר הרכב). ברוב שדות התעופה המרכזיים ישנה תחנת דלק בכניסה לשדה. מומלץ לשמור את קבלת התדלוק האחרונה.

חוזה השכרת הרכב
זכרו, חוזה השכרת רכב הוא חוזה לכל דבר וחתימתכם עליו מחייבת. לכן לפני שאתם חותמים עיינו בו ובדקו שכל הפרטים בו נכונים, לדוגמא: פרטי הנהג הנוסף, תוספות כמו כסא תינוק או GPS, ציוד סקי, יציאה למדינות שכנות.

החזרת רכב שכור בחו”ל
איחור בהחזרת הרכב השכור – השכרת הרכב מחושבת לפי פרקי זמן של 24 שעות מהרגע שנאסף בפועל ועד שהוא מוחזר. חברות ההשכרה מבינות שלא תמיד ניתן לדייק ולכן נותנות כמחווה תוספת (grace period) של 29 דקות בלבד ליום האחרון. על כל איחור נוסף חברת ההשכרה תגבה תשלום של יום שכירות שלם לפי התעריף המקומי ובתוספת מיסים מקומיים.
החזרת הרכב השכור מחוץ לשעות פעילות תחנת ההשכרה
אם החזרתם את הרכב השכור מחוץ לשעות פעילות תחנת ההשכרה, זכרו שאתם אחראים לו עד סגירת החוזה בפועל על ידי חברת ההשכרה. לכן, הקפידו להחנות את הרכב בחניון של חברת ההשכרה בלבד ולשלשל את חוזה השכירות והמפתח לתיבה המיועדת לכך (key box).

תאונה עם הרכב השכור
במידה ובמהלך השכרת הרכב הינכם מעורבים בתאונה, עליכם לדווח מיידית הן למשטרה המקומית והן לחברת ההשכרה ולפעול לפי הוראותיהם. בנוסף תידרשו למלא דו”ח תאונה הכולל את פרטי צד ג’ (במידת הצורך). אם רכשתם ביטוח החזר השתתפות עצמית, דו”ח זה הינו הכרחי בזמן הגשת התביעה לביטוח.

אגרות כבישים ומדבקות
בכניסה למדינות מסויימות, כגון אוסטריה, שוויץ, סלובניה והונגריה, יש להצטייד במעברי הגבול במדבקה מיוחדת כדי לנסוע בכבישים המהירים (אוטוסטרדות). זה נכון גם אם אתם רק נוסעים דרך המדינות הללו.
שימו לב שללא מדבקה מתאימה תהיו חשופים לקנסות גבוהים.

השכרה חד כיוונית
במקרה של השכרת רכב חד כיוונית, בין מדינות שונות או אפילו בין תחנות שונות באותה עיר, ייתכן ויחולו דמי החזר. עליכם לברר זאת מראש ולוודא כי גובה דמי ההחזר מופיע על גבי השובר.

מאמרים נוספים

ביטוח רפואי לתיירים השוהים בישראל – איילון חברה לביטוח בע”מ
קטגוריה: Без рубрики, תאריך הוספה: 22.03.2019

איילון חברה לביטוח בע”מ מציעה לתיירים השוהים במדינת ישראל ביטוח רפואי. השירותים רפואיים ניתנים באמצעות “שירותי בריאות כללית” באמצעות כרטיס מגנטי הניתן לכל מבוטח בדומה לאזרחים הישראלים החברים בקופה. מי יכול להצטרף לביטוח? # תושבי חוץ, בחורי ישיבה, בני נוער וסטודנטים, המגיעים לישראל למטרות בילוי, תיירות ולימודים לתקופות קצרות וארוכות. ...

המשך
ביטוח תיירים עבור תושבי חוץ הבאים לטייל בישראל בהראל – Tour & Care
קטגוריה: Без рубрики, תאריך הוספה: 04.02.2019

פוליסת ביטוח הבריאות של הראל לתיירים בישראל מעניקה למבוטחיה כיסוי עבור מבחר הוצאות רפואיות בעת אשפוז ושלא בעת אשפוז, כגון: ביקור אצל רופא מומחה, בדיקות, תרופות ועוד. לרשות המבוטח עומד מערך שירותי בריאות בפריסה ארצית, הכולל רופאים, מעבדות, מכונים ובתי מרקחת. פוליסת ביטוח הבריאות Tour & Care מיועדת לתיירים ולתושבים ...

המשך