הכלכלה בישראל

כל מה שצריך לדעת לפני חופשה

קטגוריה: הכלכלה בישראל, תאריך הוספה: 25.10.2017,

דרכונים בתוקף לתקופה של חצי שנה
מומלץ לעשות זאת עוד בשלב לפני ביצוע ההזמנה ולא להיכנס ללחץ מיותר מול משרד הפנים, או לשלם כפליים על הארכת דרכון בנתב”ג. מומלץ לבדוק את תוקפם של הדרכונים מראש ורק אז להתקשר שקטים ורגועים להזמין את החופשה.

מסמכים!
מותר להעתיק
דאגו להדפיס את כל הניירת העוסקת בחופשה שלכם, החל מכרטיס טיסה, עותק של הדרכון(להשאיר גם בבית עותק אחד), דרך שובר הזמנת חדר במלון וכלה באישור הזמנה של רכב שכור. אתם אף פעם לא יכולים לסמוך שיהיה חיבור אינטרנט זמין ביעד שאליו אתם נוסעים.

הכינותי מראש
דאגו שיהיה לכם סכום מסוים של המטבע המקומי של יעד הנסיעה, כבר עם הגעתכם. המרת כסף בשדה התעופה היא לרוב יקרה ולא משתלמת. אם בכל זאת נאלצתם להמיר כסף בשדה, סרקו מעט את דלפקי החלפת הכסף, כיוון שדלפק הראשון שבטח תפגשו, יהיה זה שבו גם תשלמו את העמלה הגבוהה ביותר.

עזרה ראשונה (ושלא נדע)
עשו לכם כבר בבית ערכת רפואה ועזרה ראשונה קטנה, שתכיל את התרופות הקבועות שלכם (אם יש), עזרי חבישה כמו פולידין, פדי גזה, אגדים. אל תשכחו גם כדורים לכאבי ראש, מחזור וכאבים כלליים, פלסטרים, ליפ-גלוס לשפתיים ועוד.

תהיו מחוסנים
דאגו להתחסן בחיסונים המתאימים (צהבת, למשל) כשאתם טסים ליעדים מועדים לפורענות מחלות, יתושים, נהרות מזוהמים, מים לא במצב ראוי לשתייה, מגע עם אוכלוסייה שאינה בקו הבריאות וכדומה. כמו כן, הצטיידו בכדורי מלריה – במקומות רבים דורשים מתיירים שחולים במחלה הקשה סכומים גבוהים עבור כדורים אלו.

מדברים שתי השפות
נסו ללמוד מעט את שפת המקום שבו תהיו. קחו איתכם שיחון או לימדו בעזרת שיחונים אלקטרוניים ברשת. כדאי מאוד לדעת לפחות כמה מילים וביטויים שיעזרו לכם להסתדר במקומות שבהם לא דוברים אנגלית, למשל: “כמה זה?” “איך מגיעים?” “מתי יוצא אוטובוס?” וכדומה.

כסף
קופה קטנה
דאגו לא להחזיק את כל המזמונים שלכם, שיקים, המחאות נוסעים וכרטיסי אשראי באותו תיק. אם אותו תיק או מזוודה ייאבדו – אתם תאבדו את הראש ותישארו חסרי אונים. מומלץ גם להשאיר סכום כסף מסוים בכספת בחדר במלון.

מלון
ערכו בדיקה לגבי מלונות והוסטלים מבעוד מועד, והזמינו חדר כבר בארץ. מאוד לא נעים להגיע ליעד ולהתחיל לחפש מקום לישון במחיר סביר, כשאתם סוחבים מזוודות או תרמיל גדול על הגב, במיוחד אחרי טיסה ארוכה וקשה.

אוכל מקומי
איכלו ברחוב וטעמו את האוכל המקומי. זו הדרך לחדור אל התרבות המקומית שבה אוכלים המקומיים ולהבין אותה טוב יותר. כמו כן, האוכל ברחוב זול יותר מאשר במסעדות ושאר מקומות תעשייתיים.

מסמכים, קבלות – מה עושים עם כל זה?
חשוב מאוד לשמור את כל המסמכים, הקבלות והאישורים המקוריים שניתנו לכם עבור מקרים שמכוסים במסגרת ביטוח הנסיעות לחו”ל. מסמכים אלו יחסכו לך זמן רב וישמשו אותך במקרה של הגשת תביעה.

הדרכון
במקרה של אובדן או גניבת הדרכון, יש לגשת לתחנת המשטרה המקומית בחו”ל, לדווח על המקרה ולקבל אישור משטרה על האובדן או גניבת הדרכון. עם אישור זה יש לגשת לנציגות הישראלית הקרובה ולבקש שתנפיק עבורך מסמך נסיעה חלופי שישמש כדרכון.

ביטוח
לעולם אל תצאו לטיול בחו”ל ללא ביטוח נסיעות מקיף. במקרה שבו, חס וחלילה, נפגעתם, נגנב לכם משהו או שקרו לכם מקרים אחרים ולא נעימים – הביטוח יכסה את ההוצאות. אם אתם מעוניינים לצאת לטרקים או חובבי ספורט אתגרי, ודאו עוד בשלב בתכנון הראשוני, כי הביטוח שלכם אכן מכסה גם את זה ושהוא כולל גם איתור וחילוץ.

תרופות
כשאתם נוסעים לתקופה ארוכה ובטח אם אתם מגיעים למקומות עם רמת היגיינה ירודה, יש סיכוי שבשלב כלשהו תחלו לכמה ימים. לכן, מומלץ תמיד לקחת איתכם כמה תרופות בסיסיות לבעיות בריאותיות פשוטות כמו כאבי ראש, כאבי גרון, בחילות, כאבי בטן וכדומה.

מה לקחת ומה לא לקחת?
יש רשימה ארוכה מאוד של דברים שצריך לקחת לנסיעות לחו”ל, במיוחד עם המדובר בנסיעות ארוכות. לא נפרט את כל הרשימה, אך הדברים העיקריים הם ארנק עם כסף זר (עם המטבע של המדינה אליה אתם נוסעים), המחאות נוסעים, חגורת כסף, דרכון, רישיון נהיגה בינלאומי בתוקף, כרטיסי הטיסה, כרטיס אשראי בינלאומי, תעודת סטודנט (אם אתם סטודנטים), (אם נחוץ), תרופות, מסמכי ביטוח, זוג משקפיים רזרבי, טלפון נייד, תיק גב קטן, מתאם חשמל, מצלמה, סוללות, מפות, ספרים ונגן מוזיקה. לעומת זאת מומלץ להשאיר בישראל תעודות וכרטיסים שאין לכם בהם כל צורך, תכשיטים יקרים, מפתחות, מסמכים שלא ישמשו אתכם בזמן הנסיעה (תעודת זהות בעברית למשל) ועוד. מומלץ גם להשאיר בישראל אצל אנשים שאתם סומכים עליהם צילומים של הדרכון שלכם ושל מסמכי הביטוח השונים.

מרכז לביטוח נסיעות לחול)

מאמרים נוספים

ביטוח רפואי לתיירים השוהים בישראל – איילון חברה לביטוח בע”מ
קטגוריה: Без рубрики, תאריך הוספה: 22.03.2019

איילון חברה לביטוח בע”מ מציעה לתיירים השוהים במדינת ישראל ביטוח רפואי. השירותים רפואיים ניתנים באמצעות “שירותי בריאות כללית” באמצעות כרטיס מגנטי הניתן לכל מבוטח בדומה לאזרחים הישראלים החברים בקופה. מי יכול להצטרף לביטוח? # תושבי חוץ, בחורי ישיבה, בני נוער וסטודנטים, המגיעים לישראל למטרות בילוי, תיירות ולימודים לתקופות קצרות וארוכות. ...

המשך
ביטוח תיירים עבור תושבי חוץ הבאים לטייל בישראל בהראל – Tour & Care
קטגוריה: Без рубрики, תאריך הוספה: 04.02.2019

פוליסת ביטוח הבריאות של הראל לתיירים בישראל מעניקה למבוטחיה כיסוי עבור מבחר הוצאות רפואיות בעת אשפוז ושלא בעת אשפוז, כגון: ביקור אצל רופא מומחה, בדיקות, תרופות ועוד. לרשות המבוטח עומד מערך שירותי בריאות בפריסה ארצית, הכולל רופאים, מעבדות, מכונים ובתי מרקחת. פוליסת ביטוח הבריאות Tour & Care מיועדת לתיירים ולתושבים ...

המשך