ביטוח תיירים בישראל

סכנות למטיילים

קטגוריה: ביטוח תיירים בישראל, תאריך הוספה: 20.10.2017,

החלטתם לנסוע לטיול בהודו, תאילנד או מדינה אחרת במזרח?
חלק בלתי נפרד מהיערכות נכונה לטיול הינו הביקור במרפאת המטיילים, שם תתחסנו בחיסונים המתאימים, תקבלו הדרכה וטיפול מונע למניעת הידבקות במחלות שונות, וכל זאת בהתאם ליעד אליו אתם נוסעים, למשך הטיול, ולמצב בריאותכם הכללי.
דלקת מוח יפנית הינה מחלה נגיפית המועברת בעקיצות יתושים ופוגעת במערכת העצבים המרכזית.
איך נדבקים? דלקת המוח היפנית הינה מחלה הנגרמת על ידי וירוס ומועברת באמצעות יתושים. הווירוס גורם לדלקת במוח (אנצפליטיס) העשויה להיות חמורה ומלווה בסיבוכים שונים. חומרת המחלה, דרך ההעברה שלה, תפוצתה והעובדה שהיא ניתנת למניעה מחייבים התייחסות רצינית בקרב מטיילים המתכננים טיולים לאזורים הנ”ל.
מניעת המחלה: כבכל המחלות המועברות על ידי יתושים, ניתן לנקוט באמצעים שונים המפחיתים את כמות העקיצות כגון כילות, חומרים דוחי יתושים, ביגוד מתאים וכדומה. יש להקפיד ולהשתמש באמצעים אלו בעיקר בשעות אחר הצהריים, הערב והלילה. החיסון לקדחת המוח היפנית ניתן בשתי מנות, בהפרש של שבוע או ארבעה שבועות ביניהן. בין שנה לשנתיים לאחר מתן החיסון יש לתת מנת דחף נוספת המספקת הגנה לשנים נוספות. החיסון מותר בשימוש במטיילים מבוגרים ובילדים החל מגיל חודשיים. מומלץ לסיים את סדרת החיסונים לפחות שבוע לפני היציאה לטיול. מתן החיסון משרה הגנה מצויינת מפני המחלה אך אינו מבטל את הצורך בשימוש באמצעי המניעה שהוזכרו לעיל.
צהבת נגיפית A היא מחלה מדבקת שנגרמת על ידי נגיף הפוגע בכבד. צהבת מסוג A נחשבת לנפוצה ביותר מבין דלקות הכבד הנגיפיות בעולם.
צהבת נגיפית מסוג A הינה מחלה העוברת במזון ובמים, שביטוייה העקריים הם חום, הרגשה כללית רעה, וצהבת. בכאחוז אחד מהנדבקים תופיע מחלה קשה ומסכנת חיים. החיסון כנגד הנגיף ניתן בשתי זריקות, כאשר הראשונה מקנה הגנה לפחות לשנה, והשניה, הניתנת לאחר חצי שנה לפחות, משלימה את ההתחסנות ככל הנראה לכל החיים. החיסון מומלץ לכל הנוסעים למדינות העולם השלישי ולכל פרק זמן.
הדבקה בנגיף צהבת מסוג B אפשרית באמצעות דרכים דומות להדבקה בנגיף ה- HIV הגורם למחלת האיידס, אך מדבק פי 50 עד 100 יותר.
מחלה נגיפית זו מועברת באמצעות נוזלי גוף נגועים, ובהתאם ההעברה היא בעיקר ביחסי מין לא מוגנים עם אדם הנושא את הנגיף, בקבלת מוצרי דם נגועים או בדקירה ממחט נגועה.
טיפוס הבטן (טיפואיד) היא מחלה חיידקית הנגרמת ע”י זן של חיידק הסלמונלה.
המדובר במחלה חיידקית הנגרמת ע”י זן של חיידק הסלמונלה. בהתאם, המחלה עוברת במזון (בעיקר ביצים לא מבושלות) ובמים נגועים, וביטוייה העיקריים הם חום, כאבי בטן המלווים בשלשול או בעצירות, ולעתים גם בתפרחת, בכאב ראש ובקוצר נשימה. המחלה קיימת במרבית ארצות העולם השלישי ובעיקר בהודו*. החיסון כנגד המחלה ניתן בזריקה אחת, ויעילותו אינה גבוהה (נמוכה מ-80%). החיסון מומלץ לנוסעים למזרח לכל פרק זמן. מקובל שהחיסון מקנה הגנה לתקופה של שנתיים עד שלוש שנים לכל היותר.

טטנוס הינה מחלה חיידקית המועברת באמצעות זיהום של פצעים פתוחים בנבגים של החיידק הנמצאים בקרקע.
טטנוס הינה מחלה חיידקית המועברת באמצעות זיהום של פצעים פתוחים בנבגים של החיידק הנמצאים בקרקע. המחלה גורמת להתכווצויות שרירים ולעוויתות, ואף למוות כאשר מעורבים שרירי הנשימה. מי שהשלים את סדרת החיסונים כנגד טטנוס הניתנת בילדות, זקוק לזריקה נוספת כל 5-10 שנים (גם ללא קשר לנסיעה). במרבית מרפאות המטיילים מכיל החיסון גם מרכיב כנגד שעלת – מחלה חיידקית אחרת העוברת בדרכי הנשימה, והעלולה לגרום במבוגרים לשיעול טורדני וממושך ובתינוקות לחנק ולמוות. החיסון ניתן לכל מטייל שאינו מחוסן, ללא קשר ליעד או למשך הנסיעה. כלל המתגייסים לצבא מקבלים זריקת טטנוס בגיוס

חצבת היא מחלת ילדים נגיפית. חזרת היא מחלה נגיפית התוקפת בעיקר את בלוטות הפרוטיד – בלוטות רוק הנמצאות בזווית הלסת.אדמת היא מחלה נגיפית הפוגעת ברקמות הלוע ובקשרי לימפה.
בהתאם לשמו של החיסון, הרי שהוא מכיל שלושה נגיפים חיים מוחלשים (והיות שהמדובר בחיסון חי מוחלש, הוא אינו מומלץ לנשים בהריון ולאלה הסובלים מדיכוי חיסוני, למשל בשל טיפול תרופתי המדכא את מערכת החיסון). מקובל, ששתי מנות של החיסון נדרשות על מנת להשיג התחסנות מלאה. מי שנולד בין השנים 1957-1978 קיבל זריקה אחת בלבד, ועל כן יקבל מנה נוספת לפני הנסיעה, בלא קשר למשך הטיול או לארץ היעד – וזאת בשל עליה מתמדת בדיווחים על התפרצויות של חצבת במקומות שונים בעולם. מי שנולד לפני 1957 נחשב למחוסן.
כלבת הינה מחלה זיהומית המועברת לאדם מבעלי חיים בעלי דם חם כגון: כלבים וחיות בר, ופוגעת במערכת העצבים המרכזית.
כלבת הינה מחלה המועברת במגע עם רוק של יונק נגוע (כלב, חתול, סוס, עטלף וכו’) – בנשיכה ובליקוק למשל. כל מי שנדבק בכלבת נעשה חולה, וכל מי שחולה מת מהמחלה. החיסון מומלץ לכל מי שיהיה במגע עם בעלי חיים וכן לכל מי שנוסע לפרקי זמן ממושכים וצפוי להגיע לאתרים נידחים הרחוקים ממקומות אליהם ניתן להגיע ולקבל טיפול במידה שקיימת חשיפה.


המידע מוגש כשירות לציבור. אין להסתמך על התוכן והמידע לשם קבלת ו/או הענקת טיפול רפואי והוא אינו מיועד לבוא במקום עלון לרופא ו/או התייעצות עם רופא מוסמך.

מאמרים נוספים

ביטוח רפואי לתיירים השוהים בישראל – איילון חברה לביטוח בע”מ
קטגוריה: Без рубрики, תאריך הוספה: 22.03.2019

איילון חברה לביטוח בע”מ מציעה לתיירים השוהים במדינת ישראל ביטוח רפואי. השירותים רפואיים ניתנים באמצעות “שירותי בריאות כללית” באמצעות כרטיס מגנטי הניתן לכל מבוטח בדומה לאזרחים הישראלים החברים בקופה. מי יכול להצטרף לביטוח? # תושבי חוץ, בחורי ישיבה, בני נוער וסטודנטים, המגיעים לישראל למטרות בילוי, תיירות ולימודים לתקופות קצרות וארוכות. ...

המשך
ביטוח תיירים עבור תושבי חוץ הבאים לטייל בישראל בהראל – Tour & Care
קטגוריה: Без рубрики, תאריך הוספה: 04.02.2019

פוליסת ביטוח הבריאות של הראל לתיירים בישראל מעניקה למבוטחיה כיסוי עבור מבחר הוצאות רפואיות בעת אשפוז ושלא בעת אשפוז, כגון: ביקור אצל רופא מומחה, בדיקות, תרופות ועוד. לרשות המבוטח עומד מערך שירותי בריאות בפריסה ארצית, הכולל רופאים, מעבדות, מכונים ובתי מרקחת. פוליסת ביטוח הבריאות Tour & Care מיועדת לתיירים ולתושבים ...

המשך