אשרות (ויזות) בישראל

חלק מן הפעולות כרוכות בתשלום אגרה וחלקן לא. על-מנת להתעדכן, אנא עיין בלוח האגרות הקונסולריות.
הגשתי תעודה ישראלית לרשויות המקומיות. ביקשו ממני להגיש להם את התעודה עם חותמת "אפוסטיל". מה זאת החותמת הזאת ואיך מקבלים אותה ?
אפוסטיל (Apostille, בצרפתית: "אישור") הוא מונח המתאר אישור הניתן על ידי רשות מוסמכת של מדינה ומאשר, כי התעודה רשמית, מקורית, והונפקה על ידי הרשות המוסמכת לכך.
לא ניתן לקבל חותמת "אפוסטיל" על תעודות ציבוריות בשגרירות, אך השגרירות יכולה לסייע בקבלתה.
בביקורת הגבולות תקבל אישור כניסה על פיסת נייר ודרכונך לא יוחתם.
ככלל, חותמות כניסה ויציאה של מדינות ערב המוטבעות בדרכונים זרים אינן מהוות עילה לסירוב כניסה של בעליהם לישראל. הסמכות לאשר כניסה ויציאה מישראל נתונה לרשות האוכלוסין וההגירה.
אזרח ישראלי חייב להיכנס ולצאת מישראל בדרכון ישראלי. אם אינך יכול להמתין כאן לניפוק דרכון חדש, תוכל להיכנס לישראל עם הדרכון הישראלי, למרות שפג תוקפו, אולם יהיה עליך, בעת שהותך בישראל, לגשת ללשכת רשות האוכלוסין על-מנת לחדש את דרכונך לצורך יציאה.
עליך לגשת אישית לנציגות ישראל הקרובה. שם תתבקש למלא טופס בקשה לדרכון/תעודת מעבר ותצהיר על אובדן/גניבת מסמך נסיעה . כמו-כן, עליך להביא עמך 2 תמונות פספורט עדכניות בגודל 5X5 ס"מ, דמי אגרה לניפוק מסמך נסיעה במטבע מקומי וכן אגרה נוספת על אובדן/גניבה של הדרכון. נא לעיין בלוח האגרות הקונסולריות.
ככלל, חל איסור להעסיק עובד זר באופן ישיר בעבודות שיפוצים בבית.
ניתן להעסיק עובד זר בעבודות שיפוץ אך ורק באמצעות קבלן רשום, שמעסיק עובדים זרים באופן חוקי באמצעות קבלן כוח אדם ("תאגיד בניין") מורשה מטעם המדינה. על מזמין השיפוץ חלה חובה לבדוק האם הקבלן המבצע מעסיק עובדים זרים כחוק.
כל הסכם בין מזמין השיפוץ לבין הקבלן, לגבי מעמד העובדים, לא יפטור את מזמין השיפוץ מאחריות אם יתגלה שהקבלן המבצע העסיק עובד זר שלא כחוק.
לא. אין לך היתר להעסקת עובד זר ולכן תהיה זו עבירה על החוק בגינה אתה צפוי לקנס משמעותי של אלפי שקלים והגשת כתב אישום. המטפלת קיבלה אשרה לעבודה בתחום הסיעוד בלבד והיא אינה רשאית לעבוד בתחום אחר, או אצל מי שאין לו היתר להעסקת עובד זר. העסקת עובד זר בתחום הניקיון בבית היא עבירה על החוק!

צריכים עזרה?

מלאו את הטופס ויועץ שלנו ייצור איתך קשר בעתיד הקרוב ויענה על כל השאלות.