הכלכלה בישראל

איפה הכי משתלם לקנות מטבע חוץ?

קטגוריה: הכלכלה בישראל, תאריך הוספה: 09.12.2017,

שער יציג (Exchange rate) הוא שער החליפין שנקבע לכל מטבע בר המרה הנסחר בשוק הכספים. השער היציג מוגדר “מחיר יחידה של מטבע מקומי הוא יחידה של מטבע זר כפול השער היציג”. לדוגמה, אם יורו אחד עולה 5.0 ש”ח אז מחיר יחידה אחת של מטבע מקומי (ש”ח) הוא יחידה אחת של מטבע זר (יורו) כפול 0.2, והשער היציג של השקל הוא 0.2.

שער יציג אמיתי (Real Exchange rate) הוא השער היציג מותאם לכח הקניה, או ליחס בין אינדקס המחירים המקומי לזה של המדינה הזרה.
בכל מדינה נקבעים שערי המטבע על ידי הבנק המרכזי של אותה מדינה.

שלוש אפשרויות עומדות בפני הנוסעים בנושא הכספי: רכישת מטבע זר מזומן, כרטיס אשראי בינלאומי או שימוש בהמחאות נוסעים.

לאומי קארד. תגבה מכם 3% מסכום העסקה. פרט למקרים מסוימים ההמרה תתבצע ממטבע העסקה המקורי לדולר ולאחר מכן לשקל. משכתם מזומן מכספומט? תשלמו עמלה של שישה דולרים.

ויזה / מאסטרקארד. יגבו מכם גם 3% מסכום העסקה. כאן ההמרה תתבצע מהמטבע המקורי לאירו ולאחר מכן לשקל. משכתם מזומן מכספומט? תשלמו עמלה של שישה דולרים.

ישראכרט / אמריקן אקספרס. יגבו מכם 2.3% ממחיר העסקה. משיכות מזומן כרוכות בעמלת המרה של 3.9%.

ויזה כאל / דיינרס. יגבו מכם 2.5% מסכום העסקה. אם החלפתם כסף ב-change בחו”ל באמצעות כרטיס אשראי תשלמו עמלה של שישה דולרים. משיכת מזומן בכספמוט בחו”ל תעלה לכם 3.85% מסכום העסקה

קניית מטבע חוץ בישראל: בצ’יינג’ או בדואר.

האפשרויות לרכישת מט”ח בארץ מגוונות יחסית, וכיום גם ניתן לקנות כמעט כל מטבע בנוסף לדולר ולאירו. כדאי לבצע סקר שוק מקדים בין האפשרויות השונות, נכון לאותו יום בו אתם רוכשים את הכסף.

צ’יינג’ – הכי משתלם

גם בסניפי צ’יינג’ ניתן לרכוש את המט”ח במזומן או בכרטיס אשראי (עם אפשרות לתשלומים). ברוב המקרים (אבל צריך לוודא) אין עמלה, אך יש שער המרה בפועל הוא בכמה אגורות גבוה מהשער הרציף. אתם צריכים לעבור בכמה צ’יינג’ים כדי לקבל החלטה. אל תלכו לראשון ותסגרו עסקה, כל אגורה חשובה.

כרטיס אשראי נטען (Recahargeable Card) פופולריים בעולם אך לא בישראל. כיום אפשר לקנות כרטיסי דביט רק בבנק הדואר, אך גם חברות ויזה וכ.א.ל נערכות להפקת כרטיסים כאלה. ניתן לקנות כרטיס נטען ב40 שקלים, ולהטעין אותו במט”ח לפי רצוננו. העמלה היא רק 0.8% מסכום הטעינה, או מינימום 7 דולר. בכרטיס נטען אפשר להשתמש בחו”ל כמו בכרטיס ויזה רגיל, ללא “התוספות” של העמלות המפולפלות של כרטיסי האשראי הרגילים. כרטיס זה מאפשר גם למשוך כסף מזומן בכספומטים בחו”ל.

מאמרים נוספים

ביטוח רפואי לתיירים השוהים בישראל – איילון חברה לביטוח בע”מ
קטגוריה: Без рубрики, תאריך הוספה: 22.03.2019

איילון חברה לביטוח בע”מ מציעה לתיירים השוהים במדינת ישראל ביטוח רפואי. השירותים רפואיים ניתנים באמצעות “שירותי בריאות כללית” באמצעות כרטיס מגנטי הניתן לכל מבוטח בדומה לאזרחים הישראלים החברים בקופה. מי יכול להצטרף לביטוח? # תושבי חוץ, בחורי ישיבה, בני נוער וסטודנטים, המגיעים לישראל למטרות בילוי, תיירות ולימודים לתקופות קצרות וארוכות. ...

המשך
ביטוח תיירים עבור תושבי חוץ הבאים לטייל בישראל בהראל – Tour & Care
קטגוריה: Без рубрики, תאריך הוספה: 04.02.2019

פוליסת ביטוח הבריאות של הראל לתיירים בישראל מעניקה למבוטחיה כיסוי עבור מבחר הוצאות רפואיות בעת אשפוז ושלא בעת אשפוז, כגון: ביקור אצל רופא מומחה, בדיקות, תרופות ועוד. לרשות המבוטח עומד מערך שירותי בריאות בפריסה ארצית, הכולל רופאים, מעבדות, מכונים ובתי מרקחת. פוליסת ביטוח הבריאות Tour & Care מיועדת לתיירים ולתושבים ...

המשך